Keto vargje qe i shkruaj,me lot ne sy
mos me le te vuaj te lutem ty..
Po ta them nje fjale mbae si kujtim
zemren ma ke mar TE DON shpirti im... 

C'do nate qe kalon ty te enderoj
ata syt e zi shum i adhuroj.
Behu i sinqert thuaj te verteten
a me don mua apo dikend tjeter..

 
  

E urej naten sa her qe vjen
e urej shiun sa her qe bjen.
I urej lotet sa her qe i kam ne sy
e urej momentin kur e kaloj
  ,,,PA TY,,, 

Qaj moj zemer se vet e kerkove
e pae se nuk te deshti.
Ti prap e dashurove
nuk te ka faj askush.
qe nuk pyete njeri.
Cdo fjal te tij e quajte dashuri... 

Kam nje zjarr ne zemer,
kam nje plumb ne shpirt
kam nje lot ne sy
TE DUA VETEM TY..
Dora po me dridhet 
nuk mund te te shkruaj
TE DUA ZEMER dhe per 
ty po vuaj... 

Dikush ka para,
dikush ka emer.
Un kam gjithcka
qe ty te kam ne zemer.
Le te flasin njerezit
le te meren me fjal.
Por ti nga zemra ime
kur nuk ke me dal... 

Nuk me intereson 
se kush flet per ty
po te tregoj zemer
se te gjith ta kan ZILI...

Pse eshte keshtu jeta 
ku cdo gje shihet me dyshim..
Pse nuk del ne shesh e verteta???

Nata me e tmershme 
eshte kur bie shi..
Dita me e keqe
kur nuk te shoh ti..
Momenti me i lumtur 
kur pran teje qendroj..
Ty o yll i bukur 
shum te dashuroj...

Siper buzeve te mia
ndodhen dhe te tuat.
Siper trupit tim
ndodhjet prekja jote.
Ne mendjen time
ndodhet imazhy yt,
kurse ne zemren time
ndodhet emri yt....

Nje akull dhe nje yll
ran ne dashuri.
Duheshin aq shum 
sa qe nuk duhej njeri,
por vuanin te shkretit
se nuk takoheshin dot.
Shum i nxeht ishte ylli
e akulli i ftohr,,,

Ditet e lumturis sa shpejt kaluan
ditet e vetmis sa shpejt u afruan.
Pyes veten pse me ty u dashurova??
Sa rend e kam e sa veshtir 
me ne fund te te them 
  ,,,LAMTUMIRE,,,

Nuk i kam dy zemra
dy her me jetuar,
ajo qe me mbeti 
ti e ke lenduar.
C'ka me prit prej teje
diell apo shi,
por edhe kjo per ty 
s'ka rendesi..

Jeta eshte e bukur kur din te jetojsh,
jeta eshte e lumtur kur nuk din te tradhetosh.
Jeta eshte si lule ashtu si mendon,
se dashuria e vertet nje here vjen e nje her shkon..

Mos mallko veten 
mos mallko shoqerin,
mos mallko nenen
mos mallko rinin.
Por mallkoje fatin 
qe nuk na la 
te jemi bashk te dy..

C'dokush gabon po
ralle kush e kupton.
Se gabimi falet 
kur loja ndalet.
Kur tradhetia perfundon
kur edhe jeta jote mbaron..

60 sekonda ne minut
mendoj per ty.
60 minuta ne ore 
jam me ty.
7 dite ne jave
merzitem per ty..
366 dite te vitit
te dua vetem ty,

Jeta vazhdon kur dikush te tradheton 
edhe pse mendon se jeta aty mbaron,
shkon e te tradheton edhe te haron.
Se e lendon dikend nuk i interson...

Kur lumi vershon 
eshte veshtire me kalu,
kur diken e dashuron
eshte veshtire me haru..

Kush te puth ne ball
te puth ne vecanti..
Kush te puth ne sy
te fal lumturi..
Kush te puth ne faqe
te puth kushdo..
Kush te puth ne buz 
dije se te dashuron..

Me mer malli per ty 
c'do sekond cka ti bej 
zemres qe vec ty te don.
Mundohem t'ja spjegoj
po prap se kupton,
thot un ate e dua 
dhe kur se haroj....

Kur te kesh kohe
lexoe kete leter
te shkruaj o shpirt
se te dua teper.
Ne cdo minut ty
te kujtoj mos 
u be nervoz kur shpesh
ta cingeroj,,

Te gjithe vuajn nga diqka,
por ka nga ato qe jan 
te lodhur nga vetmia.
Andaj shoqroe ate 
qe ndihme te kerkon.
Kuptoe ate qe te 
  DaShUrOn..

Sa yje ka qielli 
sa krip ka deti
co e me puth se
nuk behet qameti..
Mos me thuaj te dua
se kjo eshte mahi
nuk me do ti mua
sa te dua un ty...

Lere lotin te me pikoj qet,
mos me kerko ne ender
se smundesh me me gjet.
Mos kerko falje se nuk te fal,
se cdo gje ka mbaruar.
Tash jeto i lumtur me ate qe 
je fejuar....

Do te me kerkosh nje dit
un do te kem vdekur,
do te vish te vari
un do te jem tretur..
Do te kerkosh falje
po do te them IK,
se ti e vrave zemren 
qe te deshti marezisht..

Nese me do,ma thuaj te verteten
kur ta fali zemren,ta fali edhe jeten.
Nese ke zemer ndaje bashke me mua
nese ke fjale me thuaj ''TE DUA''

C'eshte jeta ime
tani me se dij
c'do gje ma more
e me le ne vetmi.
Eci me heshtjen
ball per ball
ceshtje e pavdekshme
ja un nje e vdekur
e gjalle.

Nese dashuria te duket plumb
ruaje nje per vete se te duhet per ne fund.
Nese je penduar mos mallko fatin
se zoti eshte i madh e ta fal mekatin.

Do te vij dita 
kur do te me kerkosh.
Do te vij casti
kur do te lotojsh.
Do te pendohesh
per cdo gabim.
Por do te jet von
o shpirti im..

Se te dua me shtin e kaluara
te dua me thot zemra
te me duash nuk te detyroj
por me duaj aq sa e meritoj..

Ma shuajte driten
ma helmove jeten,
mi rezove endrat
mi humbe shpresat.
Me dogje si cigare
me hodhe si gur.
Ndoshta keto i bere
ngase nuk me ke
dashur kurrr...

Me mesove te te dua
me mesove te dashuroj
por kur nuk me mesove
mungesen tende si ta perballoj..

Enderr jete drit e syve te mi
beso te verteten se te dua.
Se te dua vetem ti
me ka humbur shpresa
nuk dij si te ja bej
kot me duket jeta 
pa ty kur jetoj..

***Vuaj per ty se shum me mungon.
  Vuaj me shum se kur me provokon
  cmendem nga xhelozia kur dikush
  te shikon..
  Un te dua ty por ti sme shikon***

..Trokita ne zemren tende 
nuk mu pergjigj njeri 
ate e kishte pushtuar 
tjeter dashuri.
Hape te lutem 
jam mikja e vjeter
nje ze me tha;
ishe por sot kam tjeter....

Nese nuk me do me thuaj te largohem
un do te kuptoj dhe kur nuk do te afrohem..
Do te kerkoj falje per kohen qe ta mora
do te kerkoj falje qe te dashurova***

Ne vendin tim te jesh 
duhet zemer te kesh
un zjarin e kam prek 
por nuk me ka djeg.
Ne zemren tende per mua 
a ka vend.
Ndoshta duhet te pres rend.

Jeta eshte dallg qe hidhet ne breg.
Jeta eshte si loder qe gjithkush e prek.
Jeta eshte ender nje shpres e larget.
Jeta eshte dashuri nje bot e zbrazet.

dy zemra qajn- nje mall e kann, 
dy sy lotojn- ni gje shiqojn, 
dy duar ledhatojn-nje shpirt sherojn, 
dy goja flasin- nje bot e plasin 


Do te fal per vuajtjet qe mi dhurove
Do te fal per lotet qe mi krijove
Pore kure sdo ta fal nese zemra jote akoma me dashuron
Ateher kure plotsisht une smund te te harroj

A te flet dikush ma embel se une? 
A te fal dikush lumturi me shume? 
A te mungon sonte perqafimi im? 
A mundet dikush te ze vendin tim

Qme duhen syt 
kur nuk shihemi? 
Qme duhen kembet 
kur nuk takohemi? 
Qme duhen krahet 
kur nuk perqafohemi? 
Qme duhet zemra kur 
nuk dashurohemi ???