KEOS KTU JOM

Ajo po thot qe kish dal n spot temin 
Edhe qe kish pas qef me mu bo femen 
menoj me vete kumedit a e kish hanger qaq leht 
mos kish mendu qe jom star edhe qe kom shum lek 
Nuk po du me pas gru, e du ni femen qe ma bon mengjesin 
najnjo qe kur vi n shpi ma hek stresin 
Sdu me pas obligim per to po du me mujt mu q* n weeekendeve n hotel mos mi kallxu kerkujt 
Shum thjesht du veq mos me ma tesh 
me sene t vogla qe t qojn pesh 
duhesh veq pak per mu mu kujdes 
edhe une ta boj mas miri kurr nuk gaboj 
ski me lyp kurgjo ma shum besom menen te ti ma shum e kom 
veq nese m thu 
me t kap perdore bashk neper kafiqa me shku 
ose me m qu te ti me m njoftu 
me prinderit e tu 
t thom jo hekmu spo du 
gjeje najkon qe osht i gatshum mu martu 

ref. x2 
Nese m thirr me dal me ty 
skom koh 
Nese m thirr me shku n kinema 
skom koh 
Nese m thirr me nejt jom nxon 
t thirri m von 
Nese m thirr mu iq ktu jom, ktu jom 

Spo du me ma tesh du me kan i lir, po du veq mu desh e me ty me kalu mir 
se kom njet me hi fell me m vet mu kurr nuk perlahum 
kishe pas qef me met njejt me ty masi qe ndahum 
hala un e ti mi pas punt najni tjetrin mir 
kur tna vyn mu q* me mujt njani tjetrin me thirr 
Kom qef kur puna vjen ni femen e nxen e len 
e njofton me dosta e iqin ata me ren 
Po me ndodh e kunderta ajo me m q* e me m lon 
me m njoftu me shoqe t veta une ren ja nxo 
m vyn ni femen qe m kupton edhe ngat meje rrin 
qfare jom e din slyp sen per shen valentin 
se rruges me femna tjera m she 
veq sa mos me mi prish punt bohet qe sum njeh 
asi qe sfol sen se e din qe se ngoj 
veq e kryj temen edhe shkoj 

Hajt se t thirri! 

ref. x2 
Nese m thirr me dal me ty 
skom koh 
Nese m thirr me shku n kinema 
skom koh 
Nese m thirr me nejt jom nxon 
t thirri m von 
Nese m thirr mu iq ktu jom ktu jom 

Tripi i keq osht kur meniher mas javes t par don me dit ku shkon 
qe me ty gjithkah me ardh 
masanej lyp me shku n muj t mjaltit meniher sa je njoftu me to 
t shtin tripa mu largu kurr me pas pun me to 
me dhipa shum e komplikume o 
puna t kalume qata smunesh kurr mu msu me to 
meniher thu mos pe keqkpton qka pi saj po don 
masi e kryn tanen qysh mu n'da me ta menon 

Qata shpesh une: 
T hanen njoftona 
T marten e nxo 
T merkuren lyp me dal me to 
T enjten e lo 
Jo qe najsen po hala kom koh, tonat mi bo 
plot ka femna qe si njoh 
e po du mu njoftu me to 
spo du asnjanen gru me bo 
du mi ndrru me koh 
du me pas femer veq me mbiemer temin jo 
hala pa ja nis mir un e qoj n fund duhesh me dit qe veq po du me t q* hiq kurgjo ma shum 

ref. x2 
Nese m thirr me dal me ty 
skom koh 
Nese m thirr me shku n kinema 
skom koh 
Nese m thirr me nejt jom nxon 
t thirri m von 
Nese m thirr mu iq ktu jom, ktu jom 

Woohooo qfar seni aa 
Bitches 
I du i du, i du krejt femnat 
Mpuqshpat kasapi vetes nuk ja fali

Harrom që më ke takuar 
ndonjëherë në jetë 
harrom e mos më thirr 
të lutem më ler të qetë 

Ishte kot që tentuam 
sa filluam e mbaruam 
këngen vetem lotë më 
dhurove ti. 

Në udhekryq jam i ulur 
shumë shenja shoh nga 
të shkoj nuk e di fatin ku 
ta kërkoj unë ndihem shumë 
i mashtruar,i lodhur,i vetmuar 
cili është mëkati im se di! 

Ref. 
Vetes nuk ja fali që isha me ty 
sa shumë netë pa gjumë, nesër do të jetë 
ma mirë 
vetes nuk ja fali që isha me ty 
sa shumë netët pa gjumë i vetmuar, i vetmuar...
web:www.teksteshqip.com 


ryva kajtazi me pzhamat e tua 

Nje brush e dhembeve ne dollap 
e shoh sa her ate dollap haaap qe ta perdoresh dhe nje her jeten jap e jaaap 
Nisi vikendi syri nga rendi 
tek vendi ku flije ti flije ti 
e copa rrobash si anash 
diten ma qelin shpirtin e therin 

REF: 
Diten kaloj me pizhamat e tuax2 
dhe e pranoj per gjithmon do te dua 
mua kete zemra ma tha 
Jeten e ngroh me pizhamat e tua x2 
edhe nje her dashurohu me mua 
dua kete duaaa 

Nje brush e dhembeve ne dollap 
e shoh sa her ate dollap haaap 
qe ta perdoresh dhe nje her jeten jap ejaaaap e jaaap 
Nisi vikendi syri nga rendi 
tek vendi ku flije ti flije ti 
e copa rrobash si anash 
diten ma qelin shpirtin e therin 

REF: 
Diten kaloj me pizhamat e tua x2 
edhe nje her dashurohu me mua 
dua kete duaaaa 
Me thua a i harrove 
a me qellim nuk i mooooooore 
gati te rrine te presin kur te me kthehesh ti 

REF: 
Diten kaloj me pizhamat e tua x2 
dhe e pranoj per gjithmon do te dua 
mua kete zemra ma tha 
Jeten e ngroh me pizhamat e tua x2 
edhe nje her dashurohu me mua 
dua kekete duaaa


LABI
Për ty ndoshta është kollaj, kur më thua se ske fajë 
Sepse kët e ke adet, të kalosh një kohë të gjatë 
E të ndahesh për një natë, kjo aspak stë vret 

Më vjen keq por smuj me shty, kur e di si me ke thy 
Hallall nuk ta boj ket jetë, e perbuze zemren tem 
Tjeter kush po te pëlqen, tjetrin e ke gjet 

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr 
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir 
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt 
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt ! 

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr 
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir 
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt 
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt ! 

Për ty ndoshta është kollaj, kur më thua se ske fajë 
Sepse kët e ke adet, të kalosh një kohë të gjatë 
E të ndahesh për një natë, kjo aspak stë vret 

Më vjen keq por smuj me shty, kur e di si me ke thy 
Hallall nuk ta boj ket jetë, e perbuze zemren tem 
Tjeter kush po te pëlqen, tjetrin e ke gjet 

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr 
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir 
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt 
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt ! 

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr 
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir 
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt 
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt ! 

nananananaaaaaaaaa 
nananananaaaaaaaaa 
nananananaaaaaaaaa
HANA CITAKU
Nuk ka me kohe dhe fundin shoh, 
Nje fjale eshte e fundit,degjo 
E di kam faj,por prit tek ti shpirtin kam 

Ref. 
Ti mos me harro,se nuk mundem jo.. 
Shpirti m’u dogj me ze, 
Zemra nuk rrahu me,per ty,per ty 
Ti mos me harro,se nuk mundem jo… 
Shpirti m’u dogj me ze,zemra nuk rrahu me 
Si mundet nje trup pa shpirt… 

Nuk dua meshire,te fundit puthje me fal tani 
Pastaj lerme te qaj 
Nje ndjenje po vdes, 
Merre frymen qe sot nga une po del 


Ref. 
Ti mos me harro,se nuk mundem jo, 
Shpirti m’u dogj me ze, 
Zemra nuk rrahu me ,per ty ,per ty 
Ti mos me harro,se nuk mundem jo, 
Shpirti m’u dogj me ze,zemra nuk rrahu me 
Si mundet nje trup pa shpirt?!


ALBAN SKENDERAJ nje her ne jet

Me sa duket ket nate 
do ta kujtoj 
me sa duket neser 
nje drit e re do te me zgjoj 
pse me thua te dua 
dhe pse e ndjej 
pse kur je ti me mua 
eren e saj me nuk e gjej 

Ti je ajo qe po sfidon 
ate qe koha dot nuk po e sheron 

Ref: 
ti e di se çfare me mungon mua oo 
je ajo qe vjen nje here ne jete 
sa dua te dua 
por ti e di se un nuk them aq lehte te dua 
por je ajo qe vjen nje here ne jete 
nje here ne jete 

-II- 
me sa duket ket here s'do refuzoj 
me sa duket tani ne zemren tende do ndaloj 
ti me thua te dua dhe une e ndjej 
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen 

ti je ajo qe po ndriçon,po ndriçoon 
aty ku dielli dot nuk po deperton 

Ref... 
ti e diii se çfare me mungon mua 
je ajo qe vjen nje here ne jete 
sa dua te dua 
por ti e diii se un nuk them aq leht te dua 
por je ajo qe vjen nje here ne jete 
nje here ne jete 


nje here ne jete , nje here ne jete , 
dhe une e ndjej se do jesh tiii oooo 
ti e di se çfare me mungon mua 
je ajo qe vjen nje here ne jete sa dua te dua 
por ti e diii se un nuk them aq leht te dua 
por je ajo qe vjen nje here ne jete 
nje here ne jete